UPDATE: ESL and FACEIT merge to create the world’s leading competitive gaming platform, read more: eslfaceit.com

ESL i DreamHack łączą siły

Współpraca zakłada stworzenie unikalnych platform dla graczy na całym świecie. Firmy będą działały wspólnie w oparciu o modele turniejów organizowanych offline i online oraz największe festiwale gamingowe.

ESL, największa firma esportowa na świecie, oraz DreamHack, organizator największych na świecie festiwali gamingowych ogłosiły współpracę, która ma zintensyfikować ich wspólną misję w kształtowaniu przyszłości esportu i gamingu. Decyzja skutkuje także połączeniem jednych z najlepszych turniejów esportowych, festiwali gamingowych i lifestylowych oraz internetowych platform turniejowych z organizacją, która maksymalizuje ich wartość dla graczy, marek i wydawców na całym świecie. Wspólnie wprowadzą nowatorskie rozwiązania, które zapewnią fanom i społecznościom skupionym wokół różnych wydarzeń, platform i tytułów gier, najlepsze usługi w każdym regionie świata. Nowa struktura zaczyna swoją działalność od teraz, a połączona firma będzie prowadzona przez Craig’a Levine’a i Ralf’a Reichert’a, Co-CEO ESL Gaming.

Tworzenie najlepszych doświadczeń w branży gamingowej, oraz zapewnianie emocjonujących wrażeń dla zawodników i kibiców, jest głównym zadaniem zarówno ESL jak i DreamHack. Poprzez maksymalną współpracę oraz współdziałanie najbardziej kreatywnych i wizjonerskich umysłów w branży, będziemy wspólnie wdrażali innowacje, które zaowocują tworzeniem jeszcze lepszych usług i wydarzeń – powiedział Craig Levine, co-CEO ESL Gaming. Dzięki temu nasi partnerzy będą mieli więcej możliwości zaangażowania się w podejmowane przez nas działania w obszarze esportu i gamingu. A dla naszych fanów oznacza to, że zaoferujemy im jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wydarzeń i rozgrywek” dodaje Levine.

Esport i gaming, to dynamiczny obszar obsługujący ponad 500 milionów miłośników tej formy rozrywki, a także wielomiliardowy przemysł mogący trafić do społeczności ponad 2,6 miliarda potencjalnych graczy (Newzoo Global Games Market Report 2020). Dzięki połączeniu sił, ESL i DreamHack będą miały większą elastyczność i możliwości, aby nadal odpowiadać na ciągle zmieniające się potrzeby swoich fanów, społeczności, graczy i partnerów, jednocześnie nawiązując kontakt z szerszą publicznością.

DreamHack od zawsze łączył społeczności i tworzył najlepsze doświadczenia dla swoich fanów na całym świecie. To się nie zmieni – ale łącząc nasze zasoby z ESL, możemy rozwijać nasze wydarzenia w jeszcze bardziej spektakularne widowiska. Niezależnie od tego czy pod naszym dachem gościli początkujący czy stali uczestnicy naszych eventów, każdy fan gamingu zawsze znajdywał coś dla siebie – powiedział DreamHack Co-CEO Marcus Lindmark. Dzięki ESL będziemy w stanie zaoferować jeszcze bardziej dopasowane usługi dla naszej społeczności, jak i dla naszych partnerów we wszystkich regionach. Przyszłość gier jest teraz, a my jesteśmy podekscytowani, że będziemy ją razem tworzyć – dodaje Lindmark.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę about.eslgaming.com, lub obserwuj ESL Gaming i DreamHack.


O ESL Gaming
ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. about.eslgaming.com

Contact us

The company operates high-profile, branded international leagues and tournaments under the ESL Pro Tour.