UPDATE: ESL and FACEIT merge to create the world’s leading competitive gaming platform, read more: eslfaceit.com

Intel® Extreme Masters: Global Challenge będzie turniejem w całości online

Decyzja została podjęta z uwagi na trwającą pandemię oraz konieczność zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo zespołów i personelu.

ESL, największa firma esportowa na świecie, ogłosiła dzisiaj, że grudniowy Intel® Extreme Masters: Global Challenge zostanie rozegrany całkowicie online. Pierwotne plany zakładały walkę drużyn w trybie offline w studiu ESL w Kolonii. W związku ze zwiększeniem obostrzeń wymuszonych pandemią COVID-19 w Niemczech, podjęto jednak decyzję o przeprowadzeniu turnieju wyłącznie w  formie online.

Pomimo tych zmian, IEM: Global Challenge nadal ma być turniejem transatlantyckim, który w niezwykłym stylu zakończy rok 2020. W odbywających się w dniach 15-20 grudnia rozgrywkach weźmie udział osiem najlepszych drużyn z Ameryki Północnej i Europy, które zmierzą się w walce o pulę nagród pieniężnych w wysokości 500.000 dolarów. ESL wesprze wszystkie osiem zespołów w znalezieniu odpowiednich obiektów w Europie, w których zawodnicy i trenerzy każdej z drużyn będą mogli bezpiecznie rywalizować w ramach mistrzostw IEM: Global Challenge. Ponadto, ze względu na swój ponadregionalny charakter i znaczenie w kalendarzu sportowym, turniej będzie się również liczył do Intel® Grand Slam. 

Kibice na całym świecie otrzymają możliwość śledzenia przebiegu wydarzenia poprzez transmisje online.

W świetle rosnącej liczby zakażeń Covid-19 w Europie, zdecydowaliśmy się zorganizować turniej w trybie online. Chcielibyśmy aby wszyscy mogli być obecni na tym turnieju, ale jesteśmy zobowiązani do podejmowania odpowiedzialnych działań, które zapewnią bezpieczeństwo graczom i personelowi pracującymi przy organizacji naszych wydarzeń – powiedział MIchał “Carmac” Blicharz, VP Pro Gaming w ESL. 

Oczywiście z niecierpliwością czekaliśmy na kwalifikacje do turnieju lanowego, IEM: Global Challenge. Jednak w obecnej sytuacji w pełni popieramy decyzję ESL o przeniesieniu turnieju do online, co zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w tym wydarzeniu – w końcu to jest najważniejsze. Nadal jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zakwalifikowania się i wzięcia udziału w finałowym turnieju online 2020 roku – jesteśmy gotowi na wyzwania! – dodał  Yevhen Zolotarov, CEO NAVI.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź esl.gg/GlobalChallenge2020 lub śledź ESL na LinkedIn, Twitter lub Facebook.

###

ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. about.eslgaming.com

Contact us

The company operates high-profile, branded international leagues and tournaments under the ESL Pro Tour.