UPDATE: ESL and FACEIT merge to create the world’s leading competitive gaming platform, read more: eslfaceit.com

Już w poniedziałek startuje faza zasadnicza jesiennych ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

10 drużyn rozpoczyna rywalizację o pulę nagród o łącznej wartości 100 000 PLN

Zwycięzca rozgrywek otrzyma szansę zagrania na IEM Katowice 2022 oraz w ESL National Championships Global Playoffs

Już w poniedziałek 30 sierpnia rozpoczyna się faza zasadnicza 23. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Zawodnicy 10 drużyn będą rywalizowali o nagrody z łącznej puli o wartości 100 000 PLN. Zwycięzca zostanie wyłoniony w finale 14 listopada i otrzyma awans do turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Już tylko weekend dzieli nas od rozpoczęcia fazy zasadniczej 23. edycji ESL Mistrzostw Polski w Counter Strike: Global Offenisve. W rozgrywkach zmierzy się ze sobą 10 zespołów, które powalczą o nagrody, których pula w tej edycji wynosi 100 000 PLN oraz prawo udziału na turnieju IEM Katowice 2022 oraz w ESL National Championships Global Playoffs. 

Przed ekrany powrócą uczestnicy wiosennej rundy Mistrzostw Polski – Anonymo Esports, MAD DOG’S PACT, Wisła All In! Games oraz broniący tytułu HONORIS. Dołączy do nich 6 składów, które wywalczyły sobie miejsce w ramach otwartych i zamkniętych kwalifikacji, do których zapisało się łącznie ponad 250 zespołów. Są to: Tarczyński Protein team, Ungentium Esports, Dolej Miodu, M1 EDEN, The Lycans oraz ex-Pompa Team. 

Faza zasadnicza rozgrywek potrwa od 30 sierpnia do 26 października. W dalszej kolejności rozegrane zostaną mecze fazy Playoff, które planowane są w formacie LAN. Ich finał został oficjalnie przesunięty na 14 listopada, gdzie zostanie wyłoniony 23. ESL Mistrz Polski w CS: GO.

– Wyjątkowo, nie możemy doczekać się końca weekendu. Przed nami starcie jednych z najlepszych zespołów esportowych w kraju, a gra toczy się o najwyższą stawkę. Przed weteranami ogromne wyzwanie, bo beniaminkowie w tej edycji ESL Mistrzostw Polski zapowiadają się naprawdę obiecująco. Przed nami kilka ekscytujących tygodni  – komentuje Adrian Kostrzębski, Rzecznik Prasowy w ESL Gaming Polska.

Spotkania ESL Mistrzostw Polski będzie można obserwować na oficjalnym kanale ESL Polska na platformie Twitch. Za mikrofonami komentatorskimi zasiądzie między innymi niezawodny duet Macieja „Morgena” Żuchowskiego i Kuby „Kubik” Kubiaka. Studio przedmeczowe natomiast poprowadzi Kinga Kujawska

W przyszłym tygodniu zobaczymy starcia następujących drużyn:

Poniedziałek 30 sierpnia 2021Wtorek 31 sierpnia 2021
Wisła All In! Games vs. Dolej Miodu
godzina 18:00
ex-Pompa Team vs. Tarczyński Protein Team
godzina 15:30
HONORIS vs. M1 Eden
godzina 20:30
Anonymo vs. UNGENTIUM
godzina 18:00
MAD DOG’S PACT vs. The Lycans
godzina 20:30

Studio przedmeczowe rozpocznie się na pół godziny przed każdym ze spotkań. Rozpiskę pozostałych meczów oraz wszystkie informacje dotyczące turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju na: https://pro.eslgaming.com/polska/

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. about.eslgaming.com

Contact us

The company operates high-profile, branded international leagues and tournaments under the ESL Pro Tour.