UPDATE: ESL and FACEIT merge to create the world’s leading competitive gaming platform, read more: eslfaceit.com

Finałowy weekend Intel® Extreme Masters Katowice 2022 startuje już dziś!

Wszyscy fani światowego esportu już odliczają godziny do startu ostatniego etapu dziesiątej, jubileuszowej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu. Najlepsi zawodnicy i drużyny Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft® II są gotowi, aby rozpocząć ostateczną walkę o legendarny puchar, który już dziś stanie na scenie w Spodku. A do tego – atrakcje, które zaciekawią każdego.

Jak co roku Intel Extreme Masters Katowice będzie gospodarzem turniejów w dwóch kategoriach – Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft® II. W walce o znaczną część z puli nagród wynoszącej ponad 1 500 000 i puchar pozostało już tylko sześć drużyn CS:GO oraz ośmiu zawodników StarCraft® II

Tegoroczna edycja Intel Extreme Masters Katowice jest wyjątkowa nie tylko dzięki esportowym zmaganiom, ale także ze względu na swój jubileuszowy charakter. Jest to bowiem dziesiąty raz, gdy do stolicy Dolnego Śląska zawitali gracze i kibice z całego świata. Z tej okazji organizatorzy, ESL Gaming, przygotowali specjalną kampanię kryjącą się pod znakiem X. Jest to idealna okazja do celebracji święta esportu i uczczenia zwycięzców poprzednich odsłon. Wśród działań z tej okazji pojawiła się dedykowana sekcja na stronie internetowej, gdzie zobaczyć można materiały podsumowujące ostatnie dziesięć lat imprezy.

Sześć najlepszych drużyn CS:GO oraz 8 zawodników StarCraft® II powalczy o zapisanie się na kartach historii esportu. Czy poprzedni triumfatorzy obronią swoją pozycję? Czy też rozpocznie się nowa dynastia mistrzów? Tego można dowiedzieć się tylko śledząc ostateczny etap zmagań podczas IEM Katowice 2022, które rozpocznie się już za chwilę. Harmonogram weekendu zapowiada się następująco:

PIĄTEK 25.02.2022

🕦 Start transmisji StarCraft II – 11:40

🕛 Start rozgrywek StarCraft II- 12:00

🕝 Ceremonia otwarcia Intel Extreme Masters Katowice 2022 – 14:30

🕒 Wręczenie pucharu Inter® Grand Slam drużnie Natus Vincere – 14:50

🕞 Ćwierćfinał turnieju CS:GO #1 – 15:30

🕖 Ćwierćfinał turnieju CS:GO #2 – 19:00 

SOBOTA 26.02.2022

🕦 Start transmisji StarCraft II – 11:40

🕛 Start rozgrywek StarCraft II – 12:00

🕒 Rozpoczęcie transmisji CS:GO – 14:50

🕞 Półfinał turnieju CS:GO #1 – 15:30

🕣 Półfinał turnieju CS:GO #2 – 19:30 


NIEDZIELA 27.02.2022

🕚 Półfinał StarCraft II #1 – 11:00

🕧 Półfinał StarCraft II #2 – 12:30

🕑 Finał StarCraft II – 14:15

🕖 Wielki finał turnieju CS:GO – 17:00

Na fanów, którzy odwiedzą katowicki Spodek podczas wydarzenia czeka również wiele innych atrakcji poza turniejami. Dzięki współpracy z wieloma partnerami udało się stworzyć klimat, który idealnie oddaje ducha esportu, budowanego przez firmę ESL na przestrzeni lat. Na rotundzie Spodka będzie można odwiedzić liczne stoiska, które oferują rozmaite doświadczenia takie jak pasaż z lustrami, dający poczucie nieskończonej przestrzeni zorganizowany przez Warkę, turnieje Halo Infinite, symulator wyścigów z grą Forza Horizon 5 i 20-minutowy performance ice show przygotowane przez firmę Microsoft lub strefa VR stworzona w ramach współpracy z IKEA. To jedynie niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez partnerów IEM Katowice 2022.

Na terenie wydarzenia znajdować się będą także zlokalizowane w dwóch miejscach sklepy ESL, w których będzie można zakupić specjalne limitowane produkty z okazji 10. edycji turnieju IEM Katowice.

Dla tych, którzy nie będą mogą pojawić się na miejscu, we współpracy z partnerami, do których w ostatnim czasie dołączyła firma JBL przygotowana została polska transmisja rozgrywek CS:GO, którą obejrzeć będzie można na kanale esl_csgo_pl na platformie Twitch.tv. Turniej w StarCraft® II będzie transmitowany na esl_sc2_pl

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią

MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej.

Więcej na stronie: www.eslgaming.com

Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

The company operates high-profile, branded international leagues and tournaments under the ESL Pro Tour.